: 1.2

سریال قبله عالم

سریال قبله عالم

در خلاصه ی داستان این سریال آمده: قبلهٔ عالم یک مجموعهٔ نمایش خانگی ایرانی به کارگردانی حامد محمدی است. این سریال دربارهٔ زندگی ناصرالدین‌شاه قاجار ساخته شده‌است.قسمت نخست این سریال در ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ از طریق پلتفرم منتشر شد. در این سریال محمدرضا علیمردانی به عنوان راوی در نقش امیرکبیر حضور دارد. در ٢١ مهر ١۴٠٠ پخش سریال «قبله‌عالم» به دلیل ممیزی‌های فراوان و به بهانه احترام به مخاطبان متوقف می‌شود. سریال قبله عالم از روز نخستِ پخش تا به امروز در فرایند تولید و ممیزی دچار چالش‌های فراوان شد، به‌گونه‌ای که پیوستگی خود را از دست داد و بخش عمده‌ای از هر قسمت سریال مورد حذف قرار گرفت.

در قسمت اول کارگردانی شگفت‌انگیزی را نظاره‌گر نیستیم. شوخی‌های نه‌چندان باب پسند و اغلب مبتذل به اندازه‌ی کافی نمی‌تواند رضایت بیننده که ما باشیم را جلب کند. فرم صحبت و مضمون سریال به شدت امروزی و مدرن است و تنها قالب سریال به دوران قاجار برمی‌گردد. این مدل فرم را قبلا در سریال قهوه تلخ به کارگردانی مهران مدیری نیز به چشم دیده‌ایم. اگر کارگردانی قبله عالم در قسمت‌های بعدی بیشتر به سمت کمدی‌های درست و حسابی و استخوان‌دار برود، احتمال دارد که قبله عالم با اقبال عمومی روبه‌رو شود.

پیش تر شباهت موضوع این سریال با دو مجموعه ی دیگر خبرساز شده بود. جیران به کارگردانی حسن فتحی و آهوی من مارال به کارگردانی مهرداد غفارزاده، دو سریال در دست تولید دیگر شبکه نمایش خانگی هستند که در آن ها نیز به زندگی ناصرالدین شاه پرداخته شده؛ در اولی بهرام رادان و در دومی حسن معجونی نقش این پادشاه قاجار را ایفا کرده است. با این حال گفته شده در هر یک از این مجموعه ها به مقاطع و ابعاد مختلفی از زندگی چهارمین شاه دودمان قاجار پرداخته شده است.

فیلم تصادفی :  دانلود سریال گیسو فصل اول قسمت اول

 

به سریال قبله عالم امتیاز دهید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...
فصل سریال
قسمت 7 سریال قبله عالم

قسمت 6 و 5 سریال قبله عالم

قسمت 4 فصل اول سریال قبله عالم

قسمت 3 سریال قبله عالم

قسمت 2 سریال قبله عالم

در شفاخانه دربار ناصری، طبیب مخصوص شاه، خشایارالسلطنه، در حال آزمایش است تا اکسیری برای شاه بسازد … اکسیر جوانی …

قسمت 1 سریال قبله عالم

fa_IRPersian