: 1.3

فیلم خشم مردانه

درباره فیلم

پوستر فیلم

خشم مردانه (به انگلیسی: Wrath of Man) با نام قبلی کامیون حمل‌پول یک فیلم سینمایی اکشن آمریکایی-بریتانیایی محصول سال ۲۰۲۱ به کارگردانی گای ریچی با بازی جیسون استاتهام است.

این فیلم بازسازی یک فیلم سینمایی فرانسوی بنام کامیون حمل پول (فیلم ۲۰۰۴) به کارگردانی نیکلاس بوخریف است.

گای ریچی برای ساخت فیلمی هیجان‌انگیز، سرکش و ناخوشایند از سبک آشنای فیلم‌های جنایی قبلی خود فاصله گرفته است. او کارگردانی است که طرفدارانش به طرز عجیبی از او حمایت می‌کنند؛ فیلم‌سازی که در برابر قرار گرفتن در دسته‌بندی‌ مقاومت می‌کند و همچنان شیفتۀ سبک ویژۀ خود و جهان مملو از مجرمان است. البته نمی‌توانیم بلاک‌باسترهایی مثل شاه آرتور: افسانۀ شمشیر (King Arthur: Legend of the Sword) یا فیلم جاسوسی فوق‌العادۀ مردی از یو.ان.سی.ال.ای (The Man from U.N.C.L.E) را نادیده بگیریم؛ هرچند فیلم سال ۲۰۱۹ او یعنی آقایان (The Gentlemen) نوعی پسرفت بود.

نام فیلم: Wrath of man

کارگردان: گای ریچی

بازیگران: جیسون استاتهام ، اسکات ایستوود ، هولت مک کالانی ، نیار الگار

سال: 2021

اکشنی داستان محور

اول از همه این را بگویم اگر صرفا از این فیلم انتظار یک فیلم تمام اکشن را دارید انتظارتان غلط است. این اثر پا را فراتر یک اکشن خالی گذاشته و سعی کرده روایت قابل قبولی از داستانش را هم به نمایش بگذارد. اگر کل فیلم را بررسی کنیم تنها چند دقیقه پراکنده در وسط فیلم و دقایق آخر آن شاهد صحنه های اکشن هستیم و کل فیلم بیشتر سعی در پرداختن به یک اتفاق که در اول فیلم رخ داده است دارد.

یک اتفاق ناگوار!

در اول فیلم دو مامور حمل پول را میبینیم که مورد حمله قرار میگیرند و در اثر تیراندازی میمیرند. یکی از مهاجمان فریاد می زند«به پاهایش شلیک کن به پاهایش شلیک کن!» اما او کیست ؟ آنها به چه کسی شلیک می کنند؟ در ادامه فیلم جواب ما را می دهد.

فیلم تصادفی :  دانلود فیلم ببرها Tigers 2020

مامور H در محل انجام وظیفه

پاتریک هیل ملقب به H با بازی جیسون استاتهام در شرکت محافظت از ماشین حمل پول استخدام می شود. با اینکه در تمرین ها خوب عمل نمی کند اما در حین ماموریت با چند مهاجم روبه رو می شود و با تمام آنها مقابله می کند و باعث تعجب مدیران شرکت می شود. او در چندین ماموریت دیگر هم موفق است و محبوب همه کارکنان شده است. اما در یکی از ماموریت ها هنگامی که می آید به یکی از دزدان حمله کند ، دزد تا چهره او را میبیند پا به فرار می گذارد. حال رئسای او به H شک کرده اند که چه چیزی باعث فرار دزد شده است.

داستانی جذاب

من به امید یک اکشن تمام عیار به پای فیلم نشستم اما وقتی فیلم تمام شد با اینکه فقط سکانس های پایانی فیلم اکشن داشت اما باز هم از فیلم لذت بردم و دلیلش داستان جذاب فیلم است. با اینکه فیلمنامه حفره های زیادی دارد ولی باز هم جذاب است. اگر بخواهم یکی از ایراد هایش را بگویم نپرداختن کافی به گذشته پاتریک هیل و همینطور باند تبهکاران است. با اینکه دو بخش از فیلم به این موارد اختصاص داده شده است اما باز هم هنوز لنگ می زند و نمی تواند گذشته این باند و پاتریک هیل را به ما خوب نشان دهد.

خیلی از منتقدان از غیر منطقی بودن فیلم ایراد گرفته بودند اما اگر سابقه گای ریچی را بررسی کنیم می فهمیم که ذات فیلمسازی او همینگونه است پس این مورد نمی تواند ایراد قابل توجهی باشد.

فیلم تصادفی :  دانلود فیلم نبرد در دریاچه چانگجین The Battle at Lake Changgin 2021

از نظر جلوه های ویژه و صحنه های اکشن ، این فیلم واقعا چشم نواز و جذاب است و قطعا از تماشایش لذت می برید.

جمع بندی

در کل این فیلم با اینکه اکشن کمی دارد از جذابیتش کاسته نمی شود و داستان بسیار خوبش ضعف هایش را جبران می کند. گای ریچی بازی جیسون استاتهام را به خوبی به کار برده و توانسته از قابلیت های او استفاده لازم را ببرد. این فیلم با اینکه بنظر داستان ساده ای دارد اما شما را درگیر خودش می کند و کاری می کند که به احتمال زیاد از آن لذت ببرید.

 

 

به فیلم خشم مردانه امتیاز دهید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...
fa_IRPersian