: 3.8

فیلم شب امریکایی American Night

شب امریکایی

«شب امریکایی»، فیلمی در ژانر اکشن-پلیسی،معمایی و محصول کشور ایتالیا در سال 2021 است. داستان این فیلم درباره دلال آثار هنری به نام جان کاپلان و رییس باند مافیای نیویورک، مایکل روبینو است که در دنیای فاسد تجارت آثار هنری، بر سر پول، هنر، قدرت و عشق مبارزه می کنند.

فیلم به کارگردانی السیو دلا واله در سال 2021 ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایتالیا و در ژانر اکشن و پلیسی معمایی می‌باشد. در این فیلم جاناتان ریس میرز، ماریا گراتزیا کوچینوتا، امیل هرش، پاز وگا و جرمی پیون به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم شخصیت‌های متعددی دارد و این شخصیت‌ها را در ابتدا بدون آن‌که نقطه اتصال‌شان را مشخص کند، معرفی می‌کند. این عمل به خودی‌خود دارای اشکال و نقص نیست اما از آن‌جایی که در فیلم‌ نوآر پرداخت‌های پراکنده وجود ندارد و معمولا شرح و بسط پراتیک شخصیت‌ها در یک هم‌بستگی صورت می‌گیرد، چنین عملکردی از جانب سازندگان، باعث عدم تمرکز کافی روی قصه می‌شود.

از نوع پرداخت فیلم و ساختار بصری‌اش که بگذریم، عمده اشکال American Night مربوط‌به فیلم‌نامه است. فیلم درباره نقاشی مریلین مونرو اثر اندی وارهول است که نسخه اصلی‌اش در اختیار فردی به نام مایکل روبینو است و نبرد میان کاراکترها زمانی آغاز می‌شود که این اثر از مایکل دزدیده می‌شود. چنین خلاصه داستانی هرچند که در وهله اول جذاب به نظر می‌رسد و نوید یک تعقیب و گریز طولانی و اکشنی سرپا را می‌دهد، به‌دلیل ساده‌انگاری‌های روایی به اثری ضعیف بدل می‌شود.

فیلم تصادفی :  دانلود سریال مهلکه
به فیلم شب امریکایی American Night امتیاز دهید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...
fa_IRPersian