: 4.3

فیلم گزارش فرانسوی

The French Dispatch

گزارش فرانسوی

فیلمی در ژانر کمدی-خانوادگی و محصول کشورهای امریکا و آلمان در سال 2021 است و نامزد دریافت دو جایزه شده است. بازیگرانی همچون تیموتی شالامی، الیزابت ماس و لئا سیدو در این فیلم نقش آفرینی کرده اند. گزارش فرانسوی، درباره نامه ای عاشقانه برای گزارشگران روزنامه ای امریکاییست که در دفتری دوردست در شهری تخیلی در فرانسه قرن 20 کار می کنند و مجموعه داستان هایی را که در روزنامه گزارش فرانسوی منتشر شده را زنده می کند.

گزارش فرانسوی (انگلیسی: The French Dispatch) فیلمی آلمانی آمریکایی به کارگردانی وس اندرسن است. این فیلم کمدی-درام، فرانسیس مک‌دورمند را به عنوان نقش اصلی خود دارد و تاریخ اکران عمومی آن ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ است. گزارش فرانسوی توسط والت دیزنی منتشر خواهد شد و به غیر از فرانسیس مک دورمند(نقش اصلی)، بازیگرانی چون بیل مری، تیموتی شالامی،آدرین برودی و جفری رایت به نقش آفرینی می پردازند.

وس اندرسن در ساخت این فیلم از زندگی واقعی کارکنان مجله نیویورکر الهام گرفته‌است.

همچنین این فیلم برای نخستین بار در جشنواره کن ۲۰۲۱ به نمایش در آمد.

نمایی از فیلم گزارش فرانسویسرشه رونان در نمایی از فیلم گزارش فرانسوی
نمایی از فیلم گزارش فرانسویبیل مری در نمایی از فیلم گزارش فرانسوی

عوامل و بازیگران:

بازیگران: آدرین برودی، آنجلیکا هیوستون، بنیسیو دل تورو، سیسیل دو فرانس، بیل مری، کریستوفر والتز، ادوارد نورتون، الیزابت ماس، فیشر استیونز، فرانسیس مک‌درومند، جفری رایت، کیت وینسلت، لئا سیدو، لیو شرایبر، مورگان پولانسکی، اوون ویلسون، روپرت فرند، سرشه رونان، تیلدا سوینتن، تیموتی شالامی و ویلم دفو.

کارگردان: وس اندرسن

ژانر: درام، کمدی، عاشقانه

درجه بندی: برای افراد زیر ۱۶ سال توصیه نمی‌شود

مدت زمان: ۱۰۳ دقیقه

فیلم تصادفی :  دانلود فیلم کلاس دهم Dasvi 2022
به فیلم گزارش فرانسوی امتیاز دهید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...
fa_IRPersian