لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی

 

در این مقاله سعی داریم تا به شما عزیزان لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی را معرفی کنیم با ما همراه باشید.

به عنوان اولین فیلم این فهرست، لازم به ذکر است مطرب عنوان پرفروش ترین فیلم سال 1399 و کل تاریخ سینمای ایران را از آن خود کرده است.لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی

این فیلم تجربه خوبی در کشور کرونا و یکی از موفق ترین کارهای مصطفی کیایی به عنوان کارگردان آن بود.
در مورد داستان این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های کمدی ایرانی، به طور خلاصه باید گفت که داستان درباره خواننده ای است که به طور غیر رسمی و به اصطلاح در کوچه بازار کار می کند. هنوز اوج کار او مصادف با انقلاب ایران است. در نتیجه او دیگر نمی تواند حرفه خوانندگی خود را دنبال کند.

پس از مدتی فرصتی پیش می آید که در ترکیه در کنسرتی در ترکیه اجرا کند. رفتن به کنسرت در ترکیه ماجراهای مختلفی را ایجاد می کند که در طول فیلم بررسی می شود.لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی

از ویژگی های جذاب این فیلم کمدی می توان به فضای جذاب آن، بازگشت پرویز پرستویی یکی از بهترین بازیگران ایرانی به فضای کمدی، بازی الناز شاکردوست، صحنه های زیبا از جاذبه های گردشگری ترکیه، داستان های کوتاه و پرداختن به زیرزمینی اشاره کرد. موسیقی که تاثیر کمی روی آن دارد. فداکار، می دانست.

لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانیمستاجرین

فرض کنید می خواهیم به چهار دهه اخیر سینمای ایران نگاه کنیم. در آن صورت یکی از طنزهای خاطره انگیز سینمای این منطقه فیلم مستاجران است که توانسته رضایت مخاطب را جلب کند.

این فیلم به عنوان بهترین فیلم کمدی ایران در دهه های گذشته توانست عنوان پرفروش ترین فیلم سال 86 به کارگردانی داریوش مهرجویی را از آن خود کند.

داستان این فیلم درباره خانه ای در حومه تهران بزرگ است که داستان آن از جایی شروع می شود که صاحب این خانه فوت می کند.

بنابراین از آنجایی که وارثی برای وی باقی نمانده است، مدیر ساختمان و یکی از مستاجران این خانه تصمیم می گیرد این خانه را برای خود ثبت کند.

مشکل اینجاست که هیچ یک از مستاجران با این موضوع موافق نیستند و از آنجایی که ساختمان قدیمی است، در نهایت خانه تخریب می شود.لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی

از ویژگی های این فیلم می توان به نامزدی آن در هفت رشته در جشنواره فیلم فجر اشاره کرد که توانست لوح زرین بهترین صدابرداری را از آن خود کند.لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی

همچنین بازی هنرمندان محبوب و مطرحی چون اکبر عبدی، عزت الله انتظامی و حمیده خیرآبادی از جذابیت های آن است.

لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانیفیلم کمدی و بسیار زیبای خوب بد جلف

یکی دیگر از بهترین فیلم های کمدی ایرانی، مجموعه فیلم های خوب، بد، جلف است که از اولین کارهای پیمان قاسم خانی است.

این فیلم در سری اول خود بسیار موفق ظاهر شد و باعث شد نسخه دوم آن در سال 1399 ساخته و اکران شود.پیمان قاسم خانی پس از همکاری طولانی مدت با افراد تاثیرگذار در عرصه هنر از جمله سام درخشانی، مهران مدیری، رامبد جوان، کمال تبریزی، سروش صحت، سری اول را در سال 1394 و نسخه دوم را در سال 1399 ارائه کرد.

داستان فیلم درباره گروهی از ضدانقلاب است که به فرماندهی مستقیم دونالد ترامپ دستور انجام اقدامات خرابکارانه در ایران به رهبری دکتر مدنی را می گیرند. به همین دلیل گروهی به سرپرستی فردی به ایران اعزام می شوند تا زیر نظر یک گروه فیلمبرداری کار کنند.

در این بین با حضور بازیگرانی چون سام و پژمان که به گروه خود زیر نظر بازیگر اضافه می شوند تا در ظاهری هنری و درونی تحریک آمیز به فعالیت بپردازند، برنامه های این گروه پیش نمی رود.

در خصوص ویژگی های خوب این نمایش از بهترین فیلم های کمدی ایرانی می توان به همکاری و ایفای نقش بازیگران حرفه ای و محبوب آن سام درخشانی و پژمان جمشیدی اشاره کرد. این فیلم به عنوان بهترین فیلم کمدی سال 1399 نیز شناخته می شود و لحظات خوشی را برای شما رقم می زند.لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی

لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانیلیلی با منه

از جمله فیلم های ساخته شده در سبک اکشن اما طنز پس از جنگ تحمیلی و می توان آن را اثری منحصر به فرد دانست، فیلم لیلی با من است محصول سال 1375 اکران شد.

داستان فیلم در زمان جنگ ایران و عراق است که در آن شخصیتی به نام صادق مشکینی (با بازی پرویز پرستویی) به عنوان فیلمبردار تلویزیون به جبهه اعزام می شود.

اما مشکل اینجاست که او مردی بسیار ترسو است که از سوی دیگر مسئولیت گرفتن وام از صندوق تلویزیون برای تکمیل خانه نیمه ساز خود را پذیرفته است.لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی

این شخصیت برای ساخت مستندی درباره اسرای عراقی به جبهه اعزام می شود، اما برای اینکه پایش به جبهه و جنگ باز نشود، ماجراهایی را رقم می زند که تماشای این فیلم را به یکی از بهترین کمدی های اکشن ایرانی جذاب می کند.

مهم ترین ویژگی آن را می توان ایجاد سبکی منحصر به فرد توسط این کارگردان دانست که فیلم را در میدان جنگ با فضایی طنز ساخته است.لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی

همچنین بازی قدرتمند و تاثیرگذار پرویز پرستویی می تواند یکی دیگر از عوامل جذابیت این فیلم باشد.

fa_IRPersian